Kāpēc izvēlēties WordPress

Šis apskats par WordPress plusiem un mīnusiem palīdzēs Jums pieņemt pamatotu lēmumu – vai tas Jums ir piemērots, vai nē.

Tieši šāds jautājums pirms dažiem gadiem radās arī man. Īsā atbilde ir vienkārša – WordPress ir visdemokrātiskākā satura vadības sistēma (CMS – Content Management System*) tādā nozīmē, ka tā funkcionalitātes var paplašināt praktiski neierobežoti un to var izdarīt jebkurš – pat cilvēki, kuri neko nesaprot no PHP, JavaScript, CSS, HTML … un, tas ir pilnīgi par brīvu!

Šodien WordPress ir vienkāršākais veids, kā izveidot savu vietni vai blogu – ar WordPress ir veidotas vairāk nekā 43,0% no visām Interneta vietnēm.

Salīdzinājumam – nākamajai populārākajai Interneta vietņu veidošanas platformai Joomla tirgus daļa ir tikai 2,6%, Drupal – 1,7%, Squarespace – 1,5%, Wix – 1,3%.

Viena no būtiskākajām WordPress atšķirībām salīdzinājumā ar citām vietņu veidošanas platformām ir tā, ka WordPress dizains, saturs un funkcionalitātes ir nošķirti viens no otra. Tas nodrošina datu pārnesamību. Respektīvi – Jūs variet pievienot saturu neizmainot dizainu, modificēt dizainu, nemainot saturu, un pievienot jaunas funkcijas, neietekmējot jau esošās.

* Satura pārvaldības sistēma, kas bieži tiek saīsināta kā CMS (Content Management System), ir programmatūra, kas palīdz lietotājiem izveidot, pārvaldīt un modificēt vietnes saturu bez īpašām tehniskām zināšanām.

 

Kādas vietnes var izveidot ar WordPress?

Sākotnēji WordPress galvenokārt bija rīks personīgo blogu izveidei, un daudzu cilvēku apziņā tas tāds arī ir palicis. Taču mūsdienās, pateicoties izmaiņām pamata kodā, kā arī WordPress milzīgajai spraudņu un tēmu (motīvu) ekosistēmai, ar WordPress ir iespējams izveidot praktiski jebkura veida vietni:

Lai sāktu veidot savu WordPress vietni Jums ir nepieciešams:

  • Domēna vārds – Jūsu vietnes adrese (šīs vietnes adrese ir: web-studio.lv);
  • Vieta uz servera – kur saglabāt Jūsu vietnes failus un, lai apmeklētāji varētu piekļūt Jūsu vietnei;
  • Vēlams vietņu veidošanas spraudnis (page builder plugin) – programmatūra, kas ļauj izveidot vietni bez kodēšanas un zināšanām par PHP, CSS, HTML … Bet variet izmantot arī WordPress iebūvēto bloku editoru.

Izmantojot WordPress.org versiju, kas ir 100% bezmaksas, Jūs variet instalēt spraudņus (paplašināt/pievienot WordPress funkcionalitātes), pielāgot vietnes dizainu un, pats galvenais, bez jebkādiem ierobežojumiem pelnīt naudu no savas vietnes.

 

Kāda ir atšķirība starp WordPress.org un WordPress.com?

Īsa versija ir sekojoša:

  • org ir bezmaksas atvērtā pirmkoda programmatūra, kuru ikviens var lejupielādēt pilnīgi par brīvu un izmantot, kā vien vēlas. Jums ir jāiegādājas savs domēna vārds, un vieta uz web servera, bet Jūs pilnībā kontrolējiet visus savas vietnes parametrus, funkcionalitātes … – visu.
  • com ir “vietne kā pakalpojums”, kas ir veidots uz WordPress.org programmatūras. Jums nav jāmaksā par domeinu un serveri (hostingu), bet Jūs zaudējiet daļu brīvības un elastības – Jums ir jāizmanto WordPress.com apakšdomēns (piemēram – Jūsu domeins.wordpress.com), Jūsu vietnē tiek rādītas WordPress.com reklāmas, tiek ierobežots Jūsu vietnes izmērs (vieta uz servera) un Jūs nevariet pieņemt online maksājumus. Jūs variet noņemt daļu ierobežojumu izvēloties maksas plānus (varēsit izmantot savu domēna nosaukumu un noņemt reklāmas), taču joprojām Jūs ar savu vietni brīvi rīkoties nevarēsiet (nevarēsiet izmantot tādas tēmas, kādas vēlaties un instalēt tādus spraudņus kādus vēlaties). WordPress.com cenas variet apskatīt ŠEIT.

WordPress.org ir atvērtā pirmkoda programmatūra, ko pārvalda bezpeļņas organizācija WordPress Foundation. WordPress.com ir uzņēmums, kas pieder Automattic un, kas izmanto WordPress.org atvērtā pirmkoda programmatūru.

WordPress.org un  WordPress.com oficiāli ir savā starpā nesaistītas vienības, lai gan tas nav viennozīmīgi, jo Mets Mullenvegs (Matt Mullenweg) ir gan WordPress fonda dibinātājs, gan Automattic dibinātājs. Rezultātā abas vienības joprojām ir cieši saistītas.

Parasti lietojot vārdu “WordPress”, tiek domāta WordPress.org atvērtā pirmkoda programmatūra.

Ja vēlaties izveidot savu vietni – WordPress.org gandrīz vienmēr ir labākais risinājums. Jā, Jums būs jāvelta uzmanība tādām lietām kā atjauninājumi un drošība, bet tas nav īpaši sarežģīti.

Ja vēlaties tikai ikdienišķu vietni savam hobijam, WordPress.com ir laba izvēle, bet ja vēlaties ko vairāk – izvēlieties WordPress.org, jo izmaksas būs līdzīgas un Jūs varēsiet attīstīt savu vietni kā vien vēlaties.

 

WordPress izaugsme

Sākotnējais projekta nosaukums bija b2/cafelog, Tiek uzskatīts, ka 2003. gada maijā b2/cafelog izmantoja aptuveni 2000 blogu.

2003 gada 1. aprīlī Mets Mullenvegs izveidoja jaunu b2 atzaru vietnē SourceForge un izmantojot sākotnējo b2/cafelog sistēmu ar Maika Litla (Mike Little) palīdzību izveidoja paši savu versiju.

Metta draudzene Kristīne Tremuleta ieteica šo versiju nosaukt par WordPress, un šis nosaukums tiek lietots joprojām.

WordPress 0.7 pirmā versija tika oficiāli izlaista 2003. gada 27. maijā.

WordPress 1.0 tika izlaists 2004. gada janvārī – pazīstams arī kā “Davis”. Šī platforma jau līdzinājās tam WordPress, kādu mēs to pazīstam šodien. Ar meklētājprogrammām draudzīgām saitēm, vairākām kategorijām, vienkāršām instalācijām, jaunināšanas iespējām un komentāriem. Tomēr tajā laikā šīs funkcijas bija pieejamas tikai tiem, kam bija programmēšanas pieredze.

2006 gada augustā Sanfrancisko notika pirmais WordCamp – ikgadēji pasākumi, ko brīvprātīgie organizē WordPress lietotājiem un izstrādātājiem, lai sanāktu kopā un apspriestu visu, kas saistīts ar WordPress.

2008 gadā tika atklāta WordPress tēmu/motīvu direktorija, kurā ikviens var augšupielādēt paša izstrādātās tēmas (tām gan vispirms ir jāiziet kvalitātes pārbaude) un šobrīd lejupielādei ir pieejamas vairāk nekā 2500 bezmaksas tēmas!

WordPress spraudņu repozitorijā vien šodien ir pieejami vairāk kā 59 900 bezmaksas spraudņi ar kuru palīdzību katrs var paplašināt WordPress funkcionalitātes gandrīz neierobežoti.

WordPress vēsture no tā kā bloga platformas 2003. gadā līdz mūsdienām ir gara… Pa šo laiku WordPress ir attīstījies un, pateicoties saviem līdzstrādniekiem un milzīgajai kopienai, ir kļuvis par vispopulārāko risinājumu jebkura veida Interneta vietņu izveidei.

 

12 iemesli kāpēc izvēlēties WordPress

Gan privātpersonai, kas sāk domāt par sava bloga izveidi, gan uzņēmuma īpašniekam, kurš vēlas pasūtīt uzņēmuma mājas lapu, tādi nosaukumi kā WordPress, Joomla, Shopify, Magento, Wix … varētu izklausīties kā citplanētiešu vārdi un neko neizteikt. Sākot darbu pie savas vietnes izveides šie vārdi ienāks Jūsu ikdienā, jo tie ir dažādu vietņu izveides platformu nosaukumi. Katrai no tām ir savas priekšrocības, piemēram – Shopify ir jēga izmantot, ja vēlaties izveidot tiešsaistes veikalu, bet ar to nevar izveidot blogu. Magento ir līdzīgi ierobežojumi. Vispopulārākās ir platformas, kurām piemīt lielāka elastība un tās visas sākot no Squarespace un beidzot ar Wix, ir lieliski rīki noteiktam prasmju līmenim, taču mēs iesakām izvēlēties WordPress.

Kāpēc?

1 WordPress ir pilnīgi par brīvu

WordPress ir atvērtā pirmkoda programma un jebkurš to var lejupielādēt un izmantot bez maksas.

Bet, lai gan WordPress programmatūra ir bezmaksas, Jums, visticamāk, vajadzēs investēt nedaudz naudas domeina iegādei un servera īrei (hostingam). Cenas par servera īri varētu sākties no aptuveni 2-3 Eur mēnesī lētiem koplietošanas serveriem līdz pat dažiem simtiem mēnesī, ja ir nepieciešami jaudīgi un ātri serveri.

Tēmas un spraudņus parasti var atrast bezmaksas, taču premium (maksas) spraudņi bieži nodrošina kvalitatīvāku un galvenais – ātrāku atbalstu, ja pēc tā rodas vajadzība. Daudzi WordPress lietotāji maksā arī par papildu pakalpojumiem gan aģentūrām, gan brīvmāksliniekiem un programmētājiem (par dizainu, tekstu rakstīšanu, CSS koda pielāgošanu, vietnes apkopi utt.) Papildus izdevumi ir atkarīgi no Jūsu pieredzes, Jūsu vietnes mēroga un no Jūsu vēlmes iesaistīties vai neiesaistīties dizaina un/vai tehnisko jautājumu risināšanā..

Bet, ja vēlaties – Jūs variet samazināt WordPress vietnes izmaksas līdz minimumam. Daudzi vietņu īpašnieki maksā tikai par domeinu un servera nomu.

 

2 WordPress ir elastīgs – Jūs variet izveidot jebkādu Interneta vietni

Viens no izplatītākajiem greizajiem priekšstatiem par WordPress ir, ka tas ir galvenokārt paredzēts blogu veidošanai. Tas jau sen vairs nav patiesība – WordPress ir krasi mainījies un šodien Jūs ar to variet izveidot gan skaistu reprezentācijas lapu savam biznesam, gan e-apmācības, gan e-komercijas vietni …, un blogs tiek saglabāts kā neatņemama izstrādes procesa sastāvdaļa ar ļoti ērtu, gadu gaitā noslīpētu tekstu un multivides failu ievietošanas interfeisu.

Pie tam forumu, e-komercijas un citas funkcionalitātes tiek nodrošinātas vienkārši ar spraudņiem un tēmām. Piemēram, ja es vēlētos izveidot portfolio vietni dizaina biznesam, man tikai vajadzētu izvēlēties piemērotu tēmu un instalēt dažus bezmaksas spraudņus. Arī spraudņu instalācija ir maksimāli elementāra – jāuzklikšķina uz pogas “Instalēt” un pēc tam uz “Aktivizēt”.

 

3 WordPress vietnes ir piemērotas mobilajām ierīcēm

Šobrīd Interneta vietnes pārsvarā tiek apmeklētas izmantojot mobilos telefonus un planšetes – tāpēc ir būtiski, lai Jūsu vietne mobilajās ierīcēs izskatītos tikpat labi kā stacionārā datora ekrānā un to lietotāji varētu izmantot visas vietnes funkcijas.

WordPress tēmas piemērojas mobilo iekārtu ekrānu izmēram un Jūs automātiski varēsiet gūt labumu no jaunām adaptīvām Interneta tehnoloģijām, piemēram – veidot atšķirīgu dizainu un/vai saturu mobilajiem telefoniem, planšetēm un datoriem.

 

4 WordPress atbalsta daudz multivides failu veidus

Visu WordPress atbalstīto failu saraksts ir ŠEIT.  Tiek atbalstītas visas galvenās kategorijas:

  • Attēli;
  • Dokumenti;
  • Audio;
  • Video.

No pieredzes varu teikt – neatceros gadījumu, kad būtu radušās problēmas ne ar tādu plaši izplatītu failu augšupielādi kā – jpg, .png, .gif .pdf, .doc, .pptx, .mp3, .m4a, .mp4, .mov, .wmv, .avi ne arī ar tādiem retāk lietotiem failiem kā – .odt, .key, .ogg, .3gp …

Un, lai gan daži failu formāti, piemēram, SVG, nav atļauti, ir labi risinājumi, kā tos droši augšupielādēt, piemēram – WEB Studio logo šajā vietnē visur ir SWG formātā.

 

5 WordPress ir viegli apgūstams

WordPress, kā atvērtā pirmkoda programmatūru var izmantot ikviens. Jūs neierobežo ne cenas, ne klientu atbalsta esamība vai neesamība – pat ne Jūsu prasmju līmenis, jo jebkurš darbojoties ar informācijas paneli desmit minūtes sāks apgūt interfeisa/saskarnes darbību.

Protams, lai izveidotu ātras vietnes ar modernu dizainu ir daudz kas jāiemācās, bet Internets ir pilns ar pamācībām un apmācību kursiem, semināriem, forumiem, kas ir piemēroti visdažādākajiem prasmju līmeņiem. Un lielākā to daļa ir pieejami pilnīgi par brīvu.

Ir pieejams arī bezmaksas WordPress atbalsts un apmācība. WordPress ir milzu kopiena, kas ar blogu un forumu starpniecību sniedz atbalstu, ja ir nepieciešami ātri problēmu risinājumi. Man personīgi gan vairāk patīk meklēt risinājumus ar Google, jo tā aktuālāko informāciju ir iespējams atrast ātrāk. Tomēr gan blogi, gan forumi un Facebook grupas ir labi informācijas avoti, kas ļauj savlaicīgi identificēt iespējamos drošības riskus un atrisināt potenciālās problēmas.

 

6 Ar WordPress Jūs variet ātri un vienkārši paplašināt savas vietnes funkcionalitātes

Standarta blogam pietiek ar tēmas instalēšanu –  jāpielāgo dizains un Jūs jau variet sākt veidot bloga saturu. Ja veidojiet uzņēmuma vietni vai Interneta veikalu – papildus būs jāinstalē spraudņi, kas nodrošinās nepieciešamās papildus funkcionalitātes kā, piemēram – produktu izvēli un pievienošanu grozam, norēķināšanos ar maksājumu kartēm u.tml. – viss ir paveicams vienkārši un ātri.

Parasti tēmas kalpo par vietnes pamatu. Dizaina pielāgošana nav sarežģīta (krāsu un fontu definēšana, multivides  failu atlase un ievietošana, iespējams – logotipa izveide). Lielākais darbs ir interesanta un lapas apmeklētājiem noderīga satura izveide – šis darbs būs vienādi grūts, vienalga kādu platformu Jūs izvēlēsities savas vietnes veidošanai.

Pieredze rāda, ka vietnes nekad netiek pabeigtas – tādā nozīmē, ka ik pa brīdim Jūs saprotiet, ka Jūsu vietnei ir jāpievieno kaut kas jauns. Varbūt rodas nepieciešamība autorizēt Jūsu klientus, lai piedāvātu viņiem ekskluzīvu saturu, varbūt Jūs vēlaties piesaistīt klientus ar ikmēneša viktorīnām, vai vienkārši kādā vietnes sadaļā vai konkrētā lapā parādīt banneri ar Jums un/vai klientiem aktuālu informāciju. Visās šajās situācijās risinājums ir vienkāršs un ātrs – Jūs instalējiet atbilstošu spraudni un atrisiniet problēmu.

 

7 WordPress vietnes uzturēšana ir vienkārša

Aģentūras un hostinga uzņēmumi parasti piedāvā vietņu uzturēšanas pakalpojumus – parasti kā fiksētu mēneša maksājumu vai ietver to servera īres maksā. Tas vairāk ir risinājums cilvēkiem, kuri nevēlas veltīt laiku vietnes uzturēšanai, jo WordPress uzturēšana nav raķešzinātne, respektīvi – tur nav nekā sarežģīta.

Vietnes uzturēšana parasti ietver sekojošas darbības:

  • Servera testi – vai tas darbojas tā kā paredzēts;
  • Vietnes drošības pārbaudes;
  • Vietnes rezerves kopiju veidošana;
  • Spraudņu, tēmu un WordPress programmatūras atjaunināšana;
  • Surogātpasta pārvaldība;
  • Funkcionalitāšu pārbaude;
  • Bojātu saišu (linku) meklēšana un labošana;
  • Vietnes darbības ātruma un SEO uzlabojumu veikšana.

Servera pārbaudes parasti aprobežojas ar to vai vietne ir sasniedzama vai nē un cik ātri tā ielādējas. Jā ielādes ātrums ir acīmredzami palēninājies – tiek meklēti iemesli. Ja izmantojiet pazīstamu hostinga kompāniju pakalpojumus, problēmas ar serveru tehnisko pusi ir ļoti retas. Vietnes drošības nodrošināšanai un rezerves kopiju veidošanai parasti tiek izmantoti spraudņi. Pārējie sarakstā minētie darbi ir jāveic apmēram reizi mēnesī.

 

8 WordPress  automātiski ģenerē galvenos SEO ierakstus

WordPress automātiski ģenerē virsrakstu tagus un meta aprakstus visām Jūsu lapām un ziņām. Tas savukārt palīdz meklētājprogrammām (Google, Yandex, Bing …) labāk saprast vietnes saturu, to indeksēt un, iespējams, atsauces uz Jūsu vietni meklēšanas rezultātos (SERP) tiks parādītas augstākā pozīcijā. Arī labi izstrādāta vietne ar tīru kodu un skaidru organizatorisko struktūru var palīdzēt Jums iegūt labāku pozīciju meklēšanas rezultātos. Ir pieejami arī vairāki spraudņi un tiešsaistes rīki, kas piedāvā papildu SEO funkcijas.

 

9 Jūs pilnībā kontrolējiet savu WordPress vietni

Ierakstot Google meklētājā “website builders” Jūs saņemsiet n-tos rezultātus ar visdažādāko platformu aprakstiem. WordPress, visticamāk, būs minēts visos apskatos, iespējams, salīdzinājumā ar WIX, Squarespace, Joomla, Magento, Shopify, Weebly, Jimdo … Tie visi ir lieliski rīki, taču ierobežo Jūsu kontroli pār Jūsu vietni, piemēram:

  • E-komercijas funkcionalitāte tajos parasti ir iebūvēta, tāpēc Jūs nevariet to kaut kādā veidā mainīt vai paplašināt ar spraudņiem;
  • Hostings parasti nav atdalāms no platformas ar kuru ir veidota Jūsu vietne. Tāpēc Jūs nevariet nomainīt hostinga pakalpojumu sniedzēju, ja tas Jūs kaut kādā veidā neapmierina.
  • Koda pielāgošana ir ierobežota. Vēl sliktāk, Jūs (Jūsu vietne) izmanto unikālu kodēšanas valodu, piemēram – Shopify gadījumā Liquid un, ja vēlaties kaut ko pievienot vai mainīt – Jums būs jāalgo izstrādātājs, kurš ir specializējies darbam ar konkrēto platformu. Tas prasīs gan naudu, gan laiku (parasti tūkstošus un mēnešus).
  • Jums nav īpašumtiesību uz savu vietni, jo Jūs to īrējiet no šiem uzņēmumiem. Kad pārtrauciet maksāt, visi Jūsu vietnes faili un lapas tiek vai nu dzēsti, vai labākajā gadījumā Jums tiem tiek liegta pieeja – līdz brīdim kamēr atjaunojiet maksājumus.

Izmantojot WordPress, viss Jūsu vietnes saturs pieder Jums, un Jūs ar to variet darīt visu ko vēlaties!

 

10 WordPress ir labākā satura vadības sistēma

WordPress radās kā blogu veidošanas platforma. Šī funkcija ir attīstījusies un šodien nekas nav salīdzināms ar ērtībām, eleganci un rīkiem, ko piedāvā WordPress.

Īpaši tas ir attiecināms uz biznesa lapām, kur ir nepieciešama ātra satura vadība un lietotājiem ir nepieciešamas atšķirīgas piekļuves tiesības. Ērta satura rediģēšana, lapas priekšskatīšana, atšķirīgas lietotāju piekļuves tiesības … tās ir tikai dažas WprdPress priekšrocības. Tādas piedāvā arī citi? Jā, bet par papildus samaksu. WortPress tas viss ir pieejams uzreiz un bez maksas.

Lūk piemērs.

Pieņemsim, ka Jūs pārvaldiet vietni kā administrators. Tas nozīmē, ka Jums ir piekļuve visiem failiem, spraudņiem, SEO un drošības rīkiem. Jūs nolīgstiet redaktoru un dažus rakstniekus, kuru uzdevums būs veidot vietnes saturu. Ja nevēlieties pats uzņemties satura ievietošanu, Jums ir jāpiešķir viņiem pieeja vietnei. Bet – Jūs nevēlaties, lai viņi vietnē varētu darīt ko vēlas un, iespējams, nejauši kaut ko sabojāt. Ja izmantojiet WordPress – Jūs vienam variet piešķirt redaktora tiesības un viņš varēs tikai rediģēt un publicēt ziņas, bet pārējiem – autora tiesības un viņi varēs tikai izveidot ziņas, bet nevarēs tās publicēt.

  

11 WordPress ir Integrācijas ar gandrīz visiem trešo pušu rīkiem

Atcerieties – ar WordPress ir veidoti vairāk kā 43% Interneta vietņu. Tas ir milzīgs tirgus un tāpēc gandrīz visiem populārajiem trešo pušu rīkiem jau ir pieejama WordPress integrācija un Jūs variet viegli automatizēt Jūsu e-pasta mārketinga un sociālo tīklu aktivitātes, maksājumu pieņemšanu, pieslēgt SEO rīkus vai SMS izsūtīšanas pakalpojumus … .

 

12 WordPress ir populārākā Interneta vietņu izveides platforma

Populārākais ne vienmēr arī automātiski ir labākais. Taču WordPress lietošanas vienkāršība un paplašināšanas iespējas ir ārpus konkurences. Tas sevi ir pierādījis atkal un atkal stabili palielinot savu tirgus daļu gadu no gada.

 

4 WordPress mīnusi

Tomēr, WordPress nav ideāls. Tam ir daži trūkumi, kurus Jums vajadzētu paturēt prātā, izvēloties šo platformu.

1 Galvenais WordPress mīnuss ir tā popularitāte

Jo populārāka ir kāda programatūra, jo lielāka ir iespēja, ka kāds vēlēsies to uzlauzt. Tomēr arī šajā ziņā bažām nav pamata – ja tiek izmantoti droši spraudņi un tēmas (ir pieejami wordpress.org vai ir pazīstamu izstrādātāju veidoti), tiek ievērotas drošas pieteikšanās (ielogošanās) procedūras un vietnes tēmas, spraudņi un arī WordPress tiek regulāri atjaunināti.

Vairumā gadījumu Interneta vietnes tiek uzlauztas to lietotāju neuzmanības un, atvainojiet – stulbuma dēļ. Kā savādāk nosaukt faktu ka, piemēram, paroli “123456” izmanto vairāk kā 2 500 000 Interneta vietņu lietotāju?

Vairāk par to kā tiek uzlauztas WordPress vietnes variet izlasīt ŠEIT.

 

2 Jūs pilnībā kontrolējiet savu vietni

Jā, šis ir ne tikai pluss, bet arī mīnuss, jo tas nozīmē, ka esat atbildīgs arī par savas vietnes drošību, rezerves kopiju veidošanu un atjauninājumu instalēšanu. Jūs variet automatizēt visus šos uzdevumus, taču Jums tiem joprojām laiku pa laikam būs jāpievērš uzmanība.

 

3 WordPress nav iebūvēta drag and drop lapu veidotāja

Vairumam iesācēju ir vajadzīgs zināms laiks, lai iepazītu un apgūtu WordPress bloku editoru. Šī problēma gan ir viegli risināma uzinstalējot kādu no lapu veidošanas spraudņiem.

 

4 Jūs variet izmantot WordPress neko nezinot par kodēšanu

Tā ir taisnība, tomēr HTML un CSS pamatzināšanas padara darbu daudz vienkāršāku un lielākā daļa iesācēju šīs pamatprasmes ar laiku apgūst.

 

Vai WordPress ir Jums piemērots?

WordPress pielāgojas Jūsu vajadzībām. Tas var būt tik vienkāršs un ērts, cik vēlaties, vai tik sarežģīts un izsmalcināts, cik nepieciešams.

Ja piekrītat kādam no šiem apgalvojumiem, WordPress ir ideāla platforma Jūsu vietnes izveidei:

  • Jūs vēlaties izveidot profesionālu biznesa vietni par saprātīgu cenu;
  • Jūs variet viegli sekot vienkāršām pamācībām, lai apgūtu WordPress pamatus;
  • Jūs vēlaties attīstīt savu biznesu Internetā bez jelkādiem ierobežojumiem;
  • Jūs vēlaties izveidot blogu, portfolio … e-komercijas vietni un izmantot to, lai pelnītu naudu.

Lai gan mēs ticam, ka WordPress ir vislabākā izvēle jebkuras vietnes izveidei, mēs arī saprotam, ka dažiem citi risinājumi var likties piemērotāki. Ja piekrītat kādam no šiem apgalvojumiem, iespējams, Jums ir jāizvēlas cita  platforma Jūsu vietnes izveidei:

  • Jūs vienkārši vēlaties veidot blogu un neplānojiet ar to pelnīt naudu vai izmantot kādus trešo pušu pakalpojumus;
  • Jums nav iebildumu pret ierobežojumiem un/vai Jūs nevēlaties uzņemties atbildību par savas vietnes drošību;
  • Jūs vienkārši vēlaties nelielu vietni, un neplānojiet biznesa paplašināšanu vai pārdošanas apjomu palielināšanu tiešsaistē.
 

Interesanti fakti par WordPress

  • WordPress var instalēt 5 minūtēs vai pat ātrāk.
  • Visas WordPress versijas ir nosauktas džeza mākslinieku vārdos. Piemēram, WordPress 1.0 tika nosauka Mailza Deivisa vārdā, bet WordPress 3.2 – Džordža Geršvina vārdā;
  • Visbiežāk WordPress tiek lejupielādēts trešdienās, visretāk – svētdienās;
  • Tā kā WordPress ir atvērtā pirmkoda projekts, kas nepieder nevienam uzņēmumam, tam nav izpilddirektora. Projektu vada brīvprātīgie izstrādātāji no visas pasaules;
  • Tiek lēsts, ka kopējais WordPress izstrādes darbs ir prasījis 151 cilvēku gadu, kas izmaksātu vairāk kā 8 miljonus USD;
  • Lielākā daļa WordPress tēmu lietotājam nodrošina veikto izmaiņu attēlošanu reāllaikā, kas būtiski palīdz to konfigurēšanā. Šo WordPress funkcionalitāti izveidoja Šeins Melo (Shane Melaugh) un Pols Makartijs (Paul McCarthy);
  • 38% no 10 000 vispopulārākajām vietnēm ir veidotas izmantojot WordPress;
  • Katru sekundi lapās, kas ir veidotas ar WordPress tiek publicēti aptuveni 17 blogu ieraksti;
  • Katru mēnesi vārdam “WordPress” tiek veikti 37 miljoni globālu meklējumu;
  • Katru dienu tiek izveidotas vairāk kā 1000 jaunas WordPress vietnes;
  • 9 populārākie WordPress.org direktorijas spraudņi ir instalēti vairāk nekā 5 miljonos vietņu;
  • 61 populārākais WordPress.org direktorijas spraudnis ir instalēts vairāk nekā 1 miljonā vietņu;
  • Vispopulārākais e-komercijas spraudnis WooCommerce ir instalēts vairāk nekā 5+ miljonos vietņu un to izmanto 22% no TOP 1 miljona populārāko e-komercijas vietņu pasaulē;
  • Woocommerce spraudnim ir vairāk kā 400 paplašinājumu, kurus katrs var izmantot, lai pielāgotu Woocommerce, piemēram – maksājumu apstrāde, piegādes plānošana, abonēšana …
  • 39% uzlauzto WordPress vietņu izmantoja novecojušu programmatūras versiju;
  • Gandrīz 50% WordPress vietņu ir drošības problēmas, ko izraisa novecojis vai slikti kodēts WordPress spraudnis vai tēma;
  • Aptuveni 8% WordPress vietņu tika uzlauztas vājas paroles dēļ;
  • WordPress kopiena ir pilnībā iztulkojusi WordPress 56 valodās, bet daļējs tulkojums ir pieejams vēl desmitiem valodu;
  • 2017. gadā WordPress kopienas visā pasaulē organizēja 128 WordCamp pasākumus 48 valstīs;
  • 2017. gadā vietējās WordPress kopienas organizēja 4379 tikšanās 73 valstīs.
  • Vidējā stundas likme WordPress izstrādātājiem svārstās robežās no 20 līdz 100 USD stundā – atkarībā no viņu pieredzes un noslodzes;
  • Pilnībā personalizēta WordPress tēma ar unikālu dizainu izmaksā no 10 000 līdz 50 000+ USD, un šī summa var palielināties atkarībā no projekta sarežģītības.
  • 2017. gadā Automattic (WordPress.com īpašnieks), slēdza savu skaisto Sanfrancisko biroju, jo gandrīz visi darbinieki strādāja attālināti.

Avoti:

WordPress.org

WordPress.com

W3Techs.com

qz.com

Sucuri

Pasūtiet savu WordPress vietni tūlīt!

Jo ātrāk sāksim – jo ātrāk Jūsu mājas lapa būs gatava!

Un Jūs kļūsiet pieejami arī Internetā!

lvLV